Blog

Akdeniz’e Model ve İnovasyon Merkezi Geliyor

03 Temmuz 2020

Ürün ve hizmet arzının uluslararası arenada her geçen gün daha da zorlaştığı günümüzde, rakiplerinden bir adım önde olmak isteyen ülkeler iş akış süreçlerinde eksiklerini gidermek adına inovasyona yöneliyor. Ülkemizde de teknolojik gelişmelerin ışığında, Ar-Ge çalışmaları yapmak adına inovasyon merkezleri kuruluyor. Model fabrikaların ve inovasyon merkezlerinin tek bir binada yer alacağı tam kapsamlı bir alan, ilk kez Mersin’de kuruluyor. Ağustos ayında hizmete girmesi beklenen inovasyon merkezinin lokasyonu Tarsus olacak.


Ticarileşme ve Teknolojide İnovasyon

Yalın üretim tekniklerinin uygulanması ve sonrasında dijital dönüşüm kapsamında deneyimsel öğrenme teknikleri ile teoride öğrenilenlerin pratikle pekiştirildiği model fabrikalarda eğitim ve danışmanlık hizmeti verilecek. Ticarileşme, teknoloji geliştirme ve teknoloji üretme gibi alanlarda yol gösterici olan danışman koçluğu misyonunu üstlenen danışma merkezleri, mansörler ve danışmanlar aracılığı ile firmalara destek veriyor.

İnovasyon Merkezi Birleşmiş Milletler Tarafından Destekleniyor

Tarsus OSB lokasyonunda açılacak olan inovasyon merkezi ve fabrika maliyetlerinin bir bölümü Birleşmiş Milletler tarafından destekleniyor. Laboratuvar ekipmanlarının geliştirildiği sistemlerde ülkemizin sanayicilerinin dünya piyasası ile rekabet edebilmesi öngörülüyor. Danışman koçluğu ile inovasyon süreci hakkında detaylı bilgi alabilen firmalar, rakipleri ile global pazarda rekabet edecek teknolojiler ile donatılacak. Ülkemizin geleceğe yönelik olarak atacağı adımlar için sağlam temeller oluşturulmasını sağlayan inovasyon merkezi, dijital dönüşümde sürdürülebilirliği sağlamak adına önemli bir adım olarak görülüyor.

©2018 E-CO Consulting & Coaching. All Rights Reserved.